acil destek
BİZE ULAŞIN

Laptop Harddisk Tamiri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
video-izleme-sistemleri
video-izleme-sistemleri


En Sık Karşılaşılan Laptop Harddisk Arızaları Nelerdir?


Sabit sürücü, bilgisayarınızın verilerin kalıcı olarak depolandığı kısmıdır. Sabit sürücüler, dizüstü bilgisayarlarınızın temel parçalarıdır. Dizüstü bilgisayarlar tüm işletim sistemlerini sabit disklere borçludur. Dizüstü bilgisayar sabit disk onarımı bu nedenle çok önemlidir. Piyasada verilerinizi kalıcı olarak depolayan iki tür sabit sürücü vardır. HDD ve SSD, sabit disk türleridir. HDD sabit disk, bilgisayarlarda uzun yıllardır kullanılmaktadır. SSD sabit diskler, yeni teknolojinin bize getirdiği ürünlerdir. Her iki sabit sürücü türü de zamanla arızalanır. Sabit sürücü arızalanmaya başladığında dizüstü bilgisayarlarınız yavaşlar, ekran donar ve bilgisayarınız en basit komutları bile gerçekleştiremez. Sabit sürücü arızalanmaya başlarsa, dizüstü bilgisayarlarınızı kullanmayı hemen bırakın ve bir dizüstü bilgisayar onarım uzmanından yardım isteyin. Bilgisayarınızın ana işlem merkezi olan sabit diskler, çeşitli nedenlerle arızalanabilir.


Mekanik Arızalar


Arızalı sürücülerin yaklaşık %50'sini mekanik arızalar oluşturur. Mekanik arızalar birçok nedenden kaynaklanabilir. Bu kusurları gidermek uzmanlık ister. Uzmanlar tarafından giderilmeyen mekanik arızalar bilgisayarınızın ömrünü kısaltacaktır. Mekanik bir arıza durumunda bu arıza tüm donanım sistemini etkiler. Hard diskin manyetik disklerinin zarar görüp görmemesine göre onarım işlemi yapılabilir veya hard diskteki veriler kurtarılabilir.

Kafa Arızası


Kafa yetmezliği en yaygın sorundur. Bu hata oluştuğu için bilgisayarınızda anormal bir yavaşlama fark edeceksiniz. Sabit diskten veri yazılmasını veya okunmasını sağlayan kısma "kafa" denir; Bu nedenle bu bölümde gözlenen işlev bozukluğuna baş işlev bozukluğu denir. Her iki sabit sürücü türünde de kafa arızaları görülebilse de, bu sorun sabit sürücülerde daha yaygındır. Kafa arızası, taşınabilir bir sabit sürücüyü onarırken en yaygın sorunlardan biridir.

Mantıksal Arızalar


Bu başarısızlık olasılığı çok yüksek değil. Mantıksal hatalar, en az yaygın olan sabit sürücü hatası türüdür. Bu hata, sabit sürücüdeki dosya sistemiyle ilgili bir sorun olduğunda ortaya çıkar. Bu sorun oluştuğunda bilgisayar, sabit sürücünün bilgisayarda görünmediği konusunda uyarı verir.

Medya Arızaları


Medya kesintileri genellikle dış etkenlerden kaynaklanır. Bu sorun, dizüstü bilgisayar sabit sürücüsü aşırı titreşime maruz kaldığında veya sabit sürücünün manyetik diskleri çizildiğinde ortaya çıkar. Taşıyıcı arızası, onarılması en zor hasar türüdür.

Teknolojik Çözümler

Teknolojik Çözümlerimiz ile sizleri kurumsal çözümler sunuyoruz

Profesyonel çözümlerimiz için lütfen bizim ile iletişime geçiniz

  • Server Çözümleri
  • Teknik Servis Çözümleri
  • Kamera Servisi
  • Alarm Sistemleri
  • Web, E-ticaret
  • Grafik Çözümler
about about about about-shape about-shape

Teknolojik Çözümler

Kobi ve Kurumsal Tüm çözümlerimiz ile sizlere teknolojik ve akıllı çözümler sunuyoruz.

Cloud database
Server Servisi
Dosya Kurtarma
Veri Analizi
Grafik Tasarım
Uzak Masaüstü
Email server
Hybrid cloud
book-self box chair cloud cup flower head-phone monitor mug table tissue water-bottle wifi shape main-pic

Sizin Rahatanız Bizim İçin Önemli

Teknolojik çözümlerimiz ile sizi ve şirketinizin daha profesyonel ilerlemeniz için kalite ve profesyonel hizmet sunuyoruz.

İLETİŞİM
Laptop Harddisk tamiri
Laptop Harddisk tamiri
Laptop Harddisk tamiri