acil destek
BİZE ULAŞIN

Chipset Değişimi

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
video-izleme-sistemleri
video-izleme-sistemleri


Desktop ve Notebook Ekran Kartı Chipset Değişimi Nasıl Yapılır?


BGA bir tür çip taşıyıcıdır. Anakart BGA paketleri mikroişlemci gibi cihazların kalıcı montajı için kullanılır. BGA'nın avantajı, paketteki entegre devrenin ürettiği ısının PCB'ye (baskı devre) akmasını sağlayarak çipin aşırı ısınmasını önlemesidir. Yüksek sıcaklıklara dayanabildiği için genellikle yeni nesil laptoplarda çok sık görülür. Ayrıca BGA'lar, bağlı cihazlara kıyasla daha iyi elektrik verimliliği sunar.

Bir yonga seti veya yonga seti, cihazınızın ana kartının beyni olarak tanımlanır. Yonga seti, donanımlar arasındaki veri akışını izler ve kontrol eder. Aynı zamanda örneğin cihazın kalitesini, performansını ve hızını etkileyen en önemli parçalardan biridir. En yaygın dizüstü bilgisayar arızalarından biri yongalamadır.

Ürününüzü yenisi ile değiştirmek yerine yonga setini değiştirerek ürününüzü tamir etmeniz daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Taşınabilir yonga setini değiştirmek, ısıtmaya kıyasla daha güvenilir bir yöntemdir. Grafik kartı yonga seti ısınması, cihazın yeniden başlatılmasına neden olabilir. Bu nedenle ekran kartı chipset değişimi firmamız ve uzmanların önerdiği yöntemdir. Ekran kartının aşırı ısınması cihazda yeni sorunlara yol açabilse de yonga setini değiştirerek ürününüzü koruyabilirsiniz.


Anakart Chipset Değişimi Nasıl Yapılır?


Masaüstü bilgisayar bileşenleri veya klavye, bilgisayar faresi, kablosuz ağ bağlantısı gibi sistemler çalışmıyorsa, dizüstü veya masaüstü bilgisayardaki çipte bir sorun olabilir. Chipsetler anakartın beyni olarak tanımlandığı için cihazınızda hasar olması durumunda ciddi durumlar yaşayabilir.

Bazı durumlarda anakartın tamamen değiştirilmesi bile gerekiyor. Ancak anakart yonga setinin arızasını düzeltmek daha iyidir. Bir anakart yonga setini değiştirirken, yonga seti bir BGA Rework makinesi kullanılarak demonte edilir ve bu makinelerin genellikle yonga setini çıkarması önerilir. Yonga setini değiştirip onardıktan sonra sorun devam ederse, anakartın tamamen değiştirilmesi gerekebilir.
Teknolojik Çözümler

Teknolojik Çözümlerimiz ile sizleri kurumsal çözümler sunuyoruz

Profesyonel çözümlerimiz için lütfen bizim ile iletişime geçiniz

  • Server Çözümleri
  • Teknik Servis Çözümleri
  • Kamera Servisi
  • Alarm Sistemleri
  • Web, E-ticaret
  • Grafik Çözümler
about about sbout about-shape about-shape

Teknolojik Çözümler

Kobi ve Kurumsal Tüm çözümlerimiz ile sizlere teknolojik ve akıllı çözümler sunuyoruz.

Cloud database
Server Servisi
Dosya Kurtarma
Veri Analizi
Grafik Tasarım
Uzak Masaüstü
Email server
Hybrid cloud
book-self box chair cloud cup flower head-phone monitor mug table tissue water-bottle wifi shape main-pic

Sizin Rahatanız Bizim İçin Önemli

Teknolojik çözümlerimiz ile sizi ve şirketinizin daha profesyonel ilerlemeniz için kalite ve profesyonel hizmet sunuyoruz.

İLETİŞİM
chipset tamiri
chipset tamiri
chipset tamiri